Deprecated: Required parameter $pos follows optional parameter $pid in /home3/metriena/public_html/templates/gk_magazine/lib/menu/GKMenu.php on line 66

Deprecated: Required parameter $i follows optional parameter $pid in /home3/metriena/public_html/templates/gk_magazine/lib/menu/GKMenu.php on line 66

Deprecated: Required parameter $pos follows optional parameter $level in /home3/metriena/public_html/templates/gk_magazine/lib/menu/GKMenu.php on line 85

Deprecated: Required parameter $i follows optional parameter $level in /home3/metriena/public_html/templates/gk_magazine/lib/menu/GKMenu.php on line 85

Deprecated: Required parameter $i follows optional parameter $pid in /home3/metriena/public_html/templates/gk_magazine/lib/menu/GKBase.class.php on line 426
Iedzīvotāju aptaujas kopsavilkums
A+ A A-

Iedzīvotāju aptaujas kopsavilkums

Veiktās iedzīvotāju aptaujas kopsavilkums

Tā kā pēdējā laikā Mētrienas pagasta pārvaldi ir skārušas virkne izmaiņu, darbinieku sastāvā, lai varētu labāk un kvalitatīvāk plānot darāmos darbus, vēlējāmies noskaidrot iedzīvotāju viedokli par dažām aktuālām lietām. Kā arī devām iespēju izteikties brīvās formas jautājumā par ierosinājumiem un ieteikumiem kopumā Mētrienas pagasta pārvaldei.

Aptauju veicām no 1- 15. Jūlijam, publicējot to internetā ar aptauju portāla visidati.lv palīdzību. Aptaujas anketas varēja arī aizpildīt bibliotēkā rakstiskā veidā. Kopumā aicinājumam atbildēt uz jautājumiem atsaucās 18 % no Mētrienas pagasta iedzīvotājiem. Paldies, sakām visiem, kuri atbildēja. Jūsu ieteikumi un ierosinājumi tiks ņemti vērā plānojot veicamos  darbus.

 Tiem, kuri rakstīja, ka vairāk vajag atbalstīt iedzīvotājus viņu ideju un ierosinājumu īstenošanai, lūgums nekautrēties  - nākt vai zvanīt uz pagastu un pašiem klātienē savas domas izteikt. Iespēju robežās meklēsim risinājumus.

Tā kā aktīvi darbojamies, lai Odzienas muižas parku padarītu „acij tīkamu”, tad svarīgs ir iedzīvotāju viedoklis par īpašuma  „Pīlāri” izmantošanu. No sniegtajām atbildēm var secināt, ka lielākā daļa iedzīvotāju šo vietu redz kā viesu namu tūristiem, muzeju vai izstāžu zāli. Plānojot nākotnes investīcijas, šo ēku neatstāsim novārtā, bet centīsimies atdzīvināt.

Tā kā Odzienas muižas parks pamazām paliek saistoša arī tūristiem, tad avots un ozols ir pelnījuši savus vārdus, tālab jautājām Jūsu viedokli par piemērotāko nosaukumu. Prieks, ka interese bija liela un daudz labu nosaukumu Jūs esiet izdomājuši. Izvēlējāmies no iesūtītajiem variantiem tos vārdus,  kuri bija līdzīgi un bieži atkārtojās un  ļausim Jums balsot un pieņemt lēmumu par vislabākajiem nosaukumiem.

Interneta vidē savu balsi par tīkamāko variantu variet atstāt šeit: https://www.visidati.lv/aptauja/1611933934/

(balsojumu lūdzam veikt līdz 2020.gada 15. augustam)

Uz jautājumu par „Krastu” māju lielākais vairums iesaka īpašuma atremontēšanu un izīrēšanu. Šo Jūsu ieteikumu ņemsim vērā plānojot nākamā gada investīcijas.

Jautājumā par apstādījumiem vienprātības nav. Noteikti pieaicināsim ainavu arhitektu, kurš palīdzēs izstrādāt projektu un uzlabot pagasta centra apstādījumus.

Par vides objektu jautājām, jo pašreiz ir iespēja iegūt  finansējumu un uzstādīt kādu mūsu pagastu raksturojošu, mākslinieka veidotu darbu, kurš kalpotu arī kā tūrisma objekts. No Jūsu atbildēm secinām, ka Mētrienu un mētrieniešus raksturo meža ogas, mētras, purva ainavas, kā arī aktuāla ir ģerboņa simbolika. Esam uzsākuši tēlnieka meklējumus, kurš varētu izveidot skices, lai šo projektu ar Madonas novada pašvaldības palīdzību varētu īstenot.

Publicējām arī brīvās formas jautājumu, kur lūdzām izteikt Jūsu ieteikumus pagasta pārvaldei. Paldies par labajiem vārdiem un arī par kritiku. Zinot Jūsu viedokli varēsim darboties vēl labāk. Jūsu rakstīto rūpīgi izvērtēja Mētrienas pagasta pārvaldes vadītājs Valdis Gotlaufs un nekustamo īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītājs Valdis Broks.

No iedzīvotāju rakstītā secinām, ka vislielākā sāpe ir nesakoptie  īpašumi, centa ceļa asfalta segums un latvāņu lauki.

Pagasta pārvalde savus īpašumus, iespēju robežās, regulāri apkopj, to noteikti, redziet. Ēku remonti prasa laiku. Gan iedalīt finansējumu, veikt projektēšanu un iepirkumu konkursus. Par to tiek domāts un darīts, lai ēkas tiktu sakārtotas.

Privātīpašumiem – tādi kā Jūsu pieminētā bijusī kafejnīcas ēka, bāzīte vai citi pagasta skatu degradējoši īpašumi un „latvāņu lauki” – uz tiem visiem ir attiecināmi Madonas novada pašvaldības saistošie  noteikumos Nr. 33, kuros  regulē prasības objektu teritorijas uzturēšanai. Mētrienas pagasta pārvalde ir apzinājusi nesakoptās teritorijas un īpašumus. Šiem īpašniekiem ir izsūtīti rakstiski atgādinājumi ar lūgumu sakopt savas teritorijas. Ja pēc dotā termiņa tas netiks darīts, tad pagasta pārvalde aicinās talkā Madonas novada pašvaldības kārtībnieku administratīvo pārkāpumu konstatēšanai.

Visus  autovadītājus varam iepriecināt, ka līdz septembra beigām centra ceļa asfalta segums tiks atjaunots. Līdzekļi ir piešķirti, izsludinātais iepirkuma konkurss ir noslēdzies un noskaidrots darbu veicējs. Pašreiz notiek līguma slēgšanas procedūra, lai drīzumā varētu uzsākt darbus.

Arī „muzeja” jautājums jau tiek risināts. Pēc apkures sistēmas pārbūves darbu veikšanas tas tiks izvietos skatāmā veidā brīvajās pagasta pārvaldes ēkas telpās.

Noslēgumā vēlamies informēt par savām domām par bērnu laukumiem.

Bizītes šūpoles ir darāmo darbu sarakstā. Nākamajā vasarā tās tiks sakārtotas.

Par bērnu laukumu domājam, ka jārod iespēja esošo bērnu dārza laukumiņu padarīt publiski pieejamu un papildus līdzekļus ieguldīt to uzlabojot, nevis atjaunot vēl kādu citu laukumiņu. Pie  patreizējā iedzīvotāju skaita uzskatām, ka šis būtu vislabākais risinājums.